Autor Wiadomość
pat
PostWysłany: Nie 19:29, 10 Lut 2008    Temat postu:

http://www.sendspace.com/file/lyr9n0

link do pliku worda tłumaczenia
Gość
PostWysłany: Nie 19:25, 10 Lut 2008    Temat postu:

3.1 Zadanie eksperymentalne
W celu sprawdzenia podatności na silę ścinająca przy podparciu gotowych płyt betonowych, przeprowadzono próby n1 4 miękkich systemach składowania złożonych z 10 płyt drewnianych i badanie na płytach pojedynczych pod dużym obciążeniem. W każdej z prób przyłożono obciążenie w odległości 2.5 h od brzegu zgodnie z DINEN1168[9]. W 2 dwupalowych próbach nośnikiem był stalowy wspornik dachowy typu JFB, który składa się z połączonego profilu walcowego i przyspawanego od spodu połączenia czołowego do łączenia płyt. Obciążenie przykładano w obu palach znajdujących się w pobliżu nośnika JFB, wiec profil HEA był obciążany w niewielkim stopniu (sytuacja zobrazowana na rys.2). Sztywność nośnika wykonana była w taki sposób, aby przy dużym ugięciu wszystkich palet uniknąć skręcania płyt dachowych. Aby możliwe było obserwowanie tworzenie się rys na spodzie płyt dachowych, umieszczano je na ramie o wysokości 2m. Obciążenie przekazywano przez nośniki, każdorazowo przeprowadzony przez otwory w płytach. N górnej części elementy stalowe rozprowadzały siły na całej szerokości palety, tak że wystąpiło niemal liniowe obciążenie. Zarys podstawowy i długości badanej konstrukcji przedstawiono na rys 2. Obie palety dachowe składały się z 5 płyt o długości 5.09 m, a odległość miedzy punktami podparcia wynosiła 4.97 m. Połączenia płyt dachowych wypełniano betonem o wytrzymałości na ściskanie 20,8 N/mm2. Aby zapewnić szczelność połączeń płyty układane były w odległości 30 cm. Na końcach płyt komory zamykano plastikowymi płytkami tak, że beton mógł wpłynąć w głąb komór 35 mm( płyta VMM USD25) lub 50mm (płyta MV5/265)-zdjęcie 7.
Aby połączyć płyty w kierunku poprzecznym na końcówkach płyt przewidziano belki pierścieniowe o szerokości 8cm. w betonie zgodnie z praktyką umieszczono pręt stalowy ∅10, który po wierceniach wprowadzono do nośnika JFB.
W połączeniach betonowych pomiędzy płytami oraz w belkach pierścieniowych przy końcówkach przewidziano 2fi8 w kierunku poprzecznym. Pominięto wpływ pierścieniowego naciągu, który ze względu na ściskanie może mieć korzystny wpływ na wytrzymałość. Zwłaszcza w dużych systemach płytowych w których występuje brzegowy naciąg lub w tarczach z systemami wewnętrznych rozciąganych i ściskanych siatek, skuteczne ściskanie może być ograniczone.
asadsad
PostWysłany: Pią 0:24, 01 Lut 2008    Temat postu:

Ich bin nich vorbereiten...
PaWeŁ K
PostWysłany: Czw 21:43, 31 Sty 2008    Temat postu:

wohin - dokąd
mat
PostWysłany: Czw 21:37, 31 Sty 2008    Temat postu:

szajse maszin - betoniarka mat to nie jest śmieszne MERY
widan
PostWysłany: Wto 19:43, 29 Sty 2008    Temat postu:

ja jestem - nie boje sie strachów Very Happy
mery
PostWysłany: Sob 17:54, 26 Sty 2008    Temat postu: kącik tłumacza

proponuję tłumaczom w ramach ułatwienia życia, szczegolnie tym co własnymi siłąmi tłumaczą, żeby wpisywali przetłumaczone techniczne słówka tutaj, szczególnie jeśli uprawiali kreatywne słowotwórstwo. w ten sposób inni już skorzystają z tego samego słowa.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group